Simona Šůsová

 

Už moje babička byla sokolka a cvičila od mládí. Byla to ona, kdo mě k pohybu v přírodě i v tělocvičně přivedl. Nejdříve jsem jako žačka byla řadovou cvičenkou a pak po vzoru mé starší sestry jsem začala pomáhat ve cvičení mladších dětí. Postupně jsem absolvovala tehdejší školení cvičitelů ZRTV IV. a III. třídy.

V TJ Tatran Střešovice jsem pak cvičila žactvo až do doby, kdy jsem se vdala a odstěhovala se na Prahu 10. Tam jsem pak navázala a začala cvičit opět žactvo. Pak přišly děti a nebylo moc času a nakonec jsem začala cvičit s dětmi v TJ Astra v Zahradním Městě. Ale protože doba se změnila, dětí začalo ubývat, začaly navštěvovat spíše speciálně zaměřená cvičení a sporty až zbyla hrstka statečných děvčat, které cvičily spíše jen gymnastiku. A protože začala být velice potřebná zdravotní TV, vrhla jsem se - tedy spíše jen teoreticky- na studium zdr. TV.

Znalosti zdravotní TV hodně využívám i doma, při vlastním cvičení. Bylo období, kdy jsem přestala aktivně cvičit, nebyl prostor, chuť ani žádný parťák do nepohody, a s dvěma dětmi jsem se nechtěla uvázat. Až na školeních cvičitelů zdr. TV jsem poznala další zajímavé a stejně zapálené lidi. Jedním z nich je i Zdena Matoušková, která mě vzala pod svá křídla a díky níž jsem opět začala trochu aktivněji cvičit v Regeneračním studiu IDEÁL v Zahradním Městě.

  • IV. a III. tř. ZRTV
  • Zdr.Tv III. a II.tř.
  • instruktorka Zdr.Tv I. tř. (akreditace ČASPV u MŠMT)
  • lektorka Zdr.Tv I. tř.
  • členka Komise zdravotní tělesné výchovy PS SPV
  • členka celostátní Komise zdravotní tělesné výchovy a psychomotoriky při MR ČASPV